Другие налоги

Обговорено ініціативи, сплановано дії

06.07.2016 / 15:10

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман та посли країн-членів ГУАМ в Україні скоординували зусилля щодо практичного співробітництва


Під час зустрічі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана  та Генерального секретаря, а також керівників посольств країн-членів Організації за демократію та економічний розвиток  йшлося про поглиблення багатосторонньої взаємодії держав — членів  ГУАМ, а також практичні заходи щодо запровадження між ними Зони вільної торгівлі, — повідомляє Урядовий портал.

«Глава Уряду виступив з ініціативою організації зустрічі глав урядів країн — членів ГУАМ восени цього року у Києві, в центрі уваги якої мала б бути тематика запровадження Зони вільної торгівлі, поглиблення економічної співпраці та можливість створення органів взаємодії бізнесу», — йдеться у повідомленні.

Так, зі слів Прем’єра, країни мають значний потенціал як для багатостороннього співробітництва, так і розвитку двосторонніх відносин. Зокрема, важливо приділити увагу використанню транспортного та транзитного потенціалу. Водночас необхідно провести переоцінку економічних і торговельних можливостей країн-членів, що особливо важливо, зважаючи на виклики «неправових підходів щодо торговельних обмежень по відношенню до України».

Володимир Гройсман виступив за створення у рамках ГУАМ бізнес-майданчика для обміну думками щодо залучення інвестицій та розвитку економіки.

Очільник Уряду підкреслив важливість посилення співпраці ГУАМ зі Сполученими Штатами Америки, Японією, країнами Вишеградської четвірки та країнами Балтії. «Формат "ГУАМ+» є доцільним для нашої спільної подальшої взаємодії», — зазначив він.

Керівники посольств Грузії, Азербайджану та Молдови подякували Гройсману за ініціативу проведення зустрічі прем’єр-міністрів країн — членів ГУАМ. Домовлено розпочати практичну роботу над підготовкою і змістовним наповненням цього багатостороннього заходу.

 Було обговорено актуальні питання двосторонньої співпраці країн, зокрема щодо підвищення торговельного обороту та реалізації спільних інфраструктурних проектів.

У ході зустрічі домовлено відновити роботу українсько-грузинської та українсько-молдовської міжурядових комісій з питань торговельно-економічного співробітництва та провести у вересні відповідні спільні засідання.