Другие налоги

Зайві квадрати – привід для сплати

11.07.2016 / 11:10

Власники нерухомості вже сплатили 14 млн. грн. податку на нерухоме майно


За оперативними даними у поточному році фізичним особам — власникам об’єктів нерухомості надіслано близько 400 тис. податкових повідомлень-рішень з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. До сплати визначено податку на загальну суму понад 200 млн. грн. Про це повідомив директор департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Павло Дроняк.

За його словами, найбільші суми нарахувань податку обліковуються по ГУ ДФС у м. Києві — 19 млн. грн., Хмельницькій — 14 млн. грн.  та Івано-Франківській — 11 млн. грн. областях.

«Станом на 4 липня платниками вже сплачено 14 млн. грн. податку на нерухомість. Нагадаю, що податок сплачується протягом 60 днів з моменту вручення податкового повідомлення-рішення», — зазначив Павло Дроняк.

Посадовець також підкреслив, що цього року податок на нерухомість платники сплачують за 2015 рік за ставками та з використанням пільг, які були законодавчо визначені у цей період.

Так, податок нараховувався на загальну площу об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток. Ставки податку встановлювалися рішеннями місцевих рад, але не більше 2% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на звітний період, — на житлову та 1% — нежитлову нерухомість.

При цьому пільгові розміри майна, на які не застосовувалася ставка податку, складали:

  • для квартири/квартир незалежно від їх кількості — 60 кв. метрів;
  • для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості — 120 кв. метрів;
  • для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), — 180 кв. метрів.

Нагадаємо, у 2016 році внесено зміни в порядок нарахування податку на нерухомість, тому у 2017 році платники сплачуватимуть за свою нерухомість вже за новими правилами.