Другие налоги

Як піклуються про соціальний захист пенсіонерів

12.07.2016 / 11:00

На розгляд ВР України внесено законопроект, який дасть змогу при перерахунку пенсії застосовувати інший показник середньої заробітної плати по Україні


У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 4933 від 08.07.2016 «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (щодо перерахунку пенсій)».

У документі  пропонується  внести зміни до статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», згідно з якими дозволити при перерахунку пенсії застосовувати інший показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні ніж той, що враховувався під час призначення (попереднього) перерахунку пенсії.

Нагадаємо, що на сьогодні органи Пенсійного фонду при зверненні осіб за перерахунком пенсії застосовують показник середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за 2007 рік, що становить 1197,00 грн.

На думку авторів законопроекту, «застосування такого показника середньої заробітної плати значно порушує право пенсіонерів на належне пенсійне забезпечення.  Завдяки внесеним змінам до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»  забезпечуватиметься належний соціальний захист пенсіонерів, які мають право на перерахунок пенсій».