Другие налоги

Експортні послуги: усунення адміністративних бар’єрів

12.07.2016 / 17:00

Верховна Рада України планує надати українським компаніям можливість укладати договори з клієнтами електронною поштою, за схемою публічної оферти і в електронній формі. Відповідний законопроект №4496 підтримали 246 депутатів.


На цю новину український IT-аутсорс чекає з минулого літа. Зі слів авторів документа, проект — остання ланка в ланцюжку змін, необхідних для спрощення звітності експортерів, а також для простого й оперативного зарахування ними валютної виручки.   

Мета законопроекту — зняти адміністративні бар’єри для компаній, які займаються експортом послуг. Нині для того, щоб українська IТ-компанія могла працювати з іноземним замовником, потрібні будуть договори з мокрими печатками. В іноземних партнерів таких печаток часто просто немає.

Зокрема, документ передбачає можливість укладення договорів шляхом обміну листами або просто виставлянням інвойсу. Тобто не потрібно, як зараз, чекати на отримання звичайною поштою оригіналів договорів, коли послуга вже фактично надана.

Крім того, законопроект закріпить заборону банкам вимагати переклад документів українською мовою у разі, якщо вони оформлені англійською.  Згідно із законопроектом рахунок (інвойс) також визнаватиметься первинним документом, що має спростити процедури ведення бухгалтерського обліку й фінансової звітності.

Згідно із пропонованими змінами рахунок (інвойс) може бути підписаний за допомогою особистого підпису, аналога власного ручного підпису, електронного підпису або електронного цифрового підпису відповідно до Закону «Про електронний цифровий підпис», електронного підпису з одноразовим ідентифікатором.

Констатується, що необхідний буде тільки підпис експортера. Угодою з обсягом і якістю надаваних послуг визнаватиметься факт оплати нерезидентом виставленого рахунка.