Другие налоги

Нові форми КОРО

11.08.2016 / 11:10

ДФС України зауважено, що реєстрація першої, другої та наступних КОРО на РРО здійснюється виключно за новими формами, затвердженими наказом Мінфіну України від 14.06.2016 № 547.

Раніше зареєстровані КОРО на РРО за старою формою можуть використовуватись до першої із подій: закінчення КОРО, завершення строку служби або припинення застосування відповідного РРО, виникнення підстав для перереєстрації або скасування реєстрації книги. Такі книги дозволяється перереєстровувати лише у перехідний період — протягом місяця після набрання чинності Наказом № 547. Після спливу зазначеного терміну у разі виникнення підстав для перереєстрації КОРО, здійснюється реєстрація другої або наступної КОРО на РРО за новою формою.

При цьому суб’єкти господарювання, діяльність яких пов’язана з реалізацією підакцизних товарів, в касових чеках яких обов’язковим реквізитом є дані про акцизний податок, використовуючи раніше зареєстровані КОРО (за старою формою) здійснюють у них записи наступним чином:    

у назвах граф 6, 7 КОРО за старою формою слід дописати знак «/» та відповідно слова «за ставкою акцизного податку», «сума акцизного податку»;

за наявності розрахункових операцій за товари підакцизної групи послідовно вносяться:   у графу 6 — суми розрахунків, що оподатковуються за ставкою ПДВ, «/», суми розрахунків, що оподатковуються за ставкою акцизного податку;  у графу 7 — сума ПДВ», «/», сума акцизного податку.  

Враховуючи, що ведення у такий спосіб КОРО є не зручним, ДФС України рекомендовано зазначеним суб’єктам господарювання звернутись до органу ДФС за місцем реєстрації книги для реєстрації другої та наступної КОРО на РРО за новою формою. З причини зміни форми книги така реєстрація може бути здійснена у будь-який час.  

У суб’єктів господарювання, діяльність яких не пов’язана з реалізацією підакцизних товарів, касові чеки, що друкуються РРО, не містять даних про акцизний податок та відповідні графи 7, 9 КОРО будуть не заповненими. Відповідно, зазначені суб’єкти господарювання можуть продовжувати використовувати раніше зареєстровані КОРО без внесення до них будь-яких змін, але лише до виникнення зазначених вище підстав для припинення використання книги.   


Лист від 05.08.2016 р. №  26665/7/99-99-08-01-03-17