Другие налоги

Міжнародні резерви зростають п’ятий місяць поспіль

05.09.2016 / 17:00

Про це повідомили в Нацбанку України.

За попередніми даними, міжнародні резерви України на 01 вересня 2016 року становили 14 млрд. 103 млн. дол. США (в еквіваленті). За останні 12 місяців резерви зросли на 12%, хоча протягом останніх двох місяців темпи їх зростання є незначними.

Збільшення резервів у серпні відбулося за рахунок надходжень на користь Уряду у сумі 368.3 млн. дол. США від розміщення ОВДП, номінованих в іноземній валюті.

Ці надходження компенсовано низкою чинників.

По-перше, у серпні після тривалого періоду купівлі іноземної валюти Національний банк провів лише один аукціон з купівлі іноземної валюти з огляду на відсутність її надлишкової пропозиції та поновив проведення аукціонів з її продажу з метою згладжування надмірної волатильності курсу гривні в останні тижні місяця. Як наслідок, чистий продаж валюти Національним банком за минулий місяць становив 13.4 млн. дол. США.

По-друге, 305.8 млн. дол. США спрямовано на платежі Уряду з обслуговування і погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті (крім платежів на користь МВФ). Зокрема, 252.6 млн. дол. США витрачено на обслуговування і погашення за державними цінними паперами.

По-третє, у серпні уряд та Національний банк сплатили за обслуговування боргу перед Міжнародним валютним фондом 38.3 млн. SDR (54.0 млн. дол. США).

 

За результатами місяця обсяг міжнародних резервів України покриває 3.6 місяця імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань, поточних операцій уряду та Національного банку.