Другие налоги

«Мозковий штурм» задля сприяння експорту

06.09.2016 / 11:10

Міністерство економічного розвитку і торгівлі ініціювало проведення Першої національної консультації щодо розробки Дорожньої карти стратегічного розвитку торгівлі України, яка вчора розпочала роботу.  

Понад 100 експертів, представників органів виконавчої влади, бізнес-асоціацій та громадськості  працюватимуть над створенням Дорожньої карти протягом шести сесій, розподілених на два дні.

«Чіткий план, як от Національна експортна стратегія, потрібен, аби ефективно координувати зусилля усіх зацікавлених сторін. Такий план передбачає конкретні дії для посилення конкурентоспроможності України, створення нових робочих місць, зростання прибутку та стимулювання соціально-економічного розвитку нашої країни. Два дні Першої національної консультації – це унікальний «мозковий штурм» понад сотні експертів, які дозволять створити збалансований документ», – наголосив на відкритті сесії Перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів, під головуванням якого відбувся захід. 

Дорожня карта – це перший етап розробки Національної експортної стратегії, яка буде підготовлена протягом наступних двох місяців із використанням напрацювань двох раундів Національних консультацій. Проведення Другої національної консультації заплановано на жовтень.

Розробку Національної експортної стратегії активно підтримує Western NIS Enterprise Fund,  президент і головний виконавчий директор якого Ярослава Джонсон, зазначила, що розробка Національної експортної стратегії критично важлива для сталого зростання економіки і добробуту громадян.

«Головна причина, чому ми підтримуємо розробку Національної експортної стратегії – це бажання покращити умови для експортної діяльності, сприяти розвитку виробництва в Україні, а також створенню нових робочих місць. Це відповідає місії нашого Фонду – змінювати на краще життя звичайних людей в Україні. Саме тому Фонд працює над створенням широкої низки програм у сфері сприяння експорту, які збільшать експортний потенціал України», – наголосила  Ярослава Джонсон.

До підготовки Дорожньої карти Міністерство економічного розвитку і торгівлі залучило International Trade Center (ІТС). Це спільна агенція ООН та СОТ, яка має унікальний досвід сприяння  розробці національних експортних стратегій для понад 50 країн світу.