Другие налоги

Депутати пропонують ухвалити системний «антирейдерський» закон

08.09.2016 / 13:50

В парламенті зареєстровано системний законопроект (реєстр. №5067), який суттєво посилить захист права власності в Україні.

Документ ліквідує прогалини у законодавстві, які використовують рейдери для захоплення підприємств та майна. Серед ключових новацій законопроекту:

 

  • введення обов’язкового нотаріального засвідчення справжності підписів учасників загальних зборів підприємства, а також справжності підписів на установчих документах;
  • новий порядок створення та ведення реєстраційних справ;
  • посилення відповідальності нотаріусів. Зокрема, анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю у разі порушення ними законодавства щодо захисту права приватної власності;
  • введення кримінальної відповідальності для осіб, які підробляють документи для подачі державним реєстраторам. Передбачається вагомий штраф або обмеження волі на строк до двох років. А у разі вчинення повторних дій – обмеження волі на строк від 3-х до 5-ти років;
  • встановлення чітких термінів для проведення реєстраційних дій.

 

Крім того, пропонується збільшити термін для подання скарги на дії рейдерів до Міністерства юстиції України з 30 календарних днів до 60 календарних днів, а також доручити Міністерству юстиції здійснювати постійний моніторинг реєстраційних дій в Державному реєстрі прав.

Загалом, документ вносить зміни в Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», «Про нотаріат», «Про господарські товариства», «Про електронний цифровий підпис», Кримінальний та Цивільний кодекси та ряд інших.

 

«Від рівня захисту права приватної власності напряму залежить розмір інвестицій в українську економіку. Хто вкладатиме кошти, будуватиме нові заводи, випускатиме нові товари та послуги, якщо вже завтра в будь-якому куточку країни ваша власність може бути переоформлена на будь-кого з мінімальними шансами на відновлення власності? Ніхто. Відтак разом з колегами наполягатиму на якнайшвидшому розгляді документу в парламенті. Переконана, найближчим часом ми зупинимо хвилю рейдерства в країні, створимо умови для розвитку економіки», – зазначила ініціатор документу та один із його співавторів, голова Всеукраїнського об’єднання малого та середнього бізнесу «Фортеця» Оксана Продан.