Другие налоги

Відновлення співпраці з МВФ покращить макрофінансову стабільність в Україні

08.09.2016 / 17:00

Нацбанк вітає внесення питання співробітництва України з Міжнародним валютним фондом до порядку денного засідання Ради директорів Фонду 14 вересня 2016 року.

«Програма розширеного фінансування МВФ є відображенням спільного бачення реформ українськими державними відомствами та міжнародною організацією, і ми як центробанк зробили все, щоб наблизити успішне завершення її другого перегляду, — підкреслив заступник Голови Національного банку України Дмитро Сологуб. – Продовження співпраці з МВФ є не лише джерелом збільшення міжнародних резервів країни, а насамперед запорукою проведення реформ, без яких українська економіка не зможе стати на шлях повернення до стійкого економічного зростання».

 

Водночас схвалення Радою директорів МВФ другого перегляду програми відкриє для України доступ до фінансування від інших міжнародних донорів та для приватних — іноземних і вітчизняних — інвесторів. Надходження коштів від них матиме сприятливий вплив на платіжний баланс та стимулюватиме прискорення економічного зростання. Разом із тим, позитивне рішення Фонду усуне психологічний тиск на валютний ринок та підтримає тенденцію до зменшення волатильності курсу гривні, перші ознаки якого спостерігаються упродовж останніх днів.