Новости

У планах ДФС – до кінця року зменшити термін відшкодування ПДВ до двох місяців

12.09.2016 / 12:30

У серпні ДФС України забезпечено збір коштів до загального фонду державного бюджету у розмірі  59,3 млрд гривень.

«Це другий за успішністю місяць після березневих 60 млрд гривень», – наголосив Голова ДФС України Роман Насіров.

Зі слів очільника відомства, у січні–серпні цього року відшкодування ПДВ  платникам збільшено на 16,5 млрд грн. порівняно з минулим роком. «Що стосується обсягів невідшкодованого ПДВ, якщо  в минулому році ця цифра наближалася до 30 млрд гривень, то на сьогодні ми прийшли до 14 млрд. Намагаємося прискорити цей процес», – зауважив Роман Насіров.

Наразі процес відшкодування ПДВ  відбувається таким чином: «Підприємство подає заявку на відшкодування, далі у нас є місяць камеральної перевірки і місяць хронологічної черги, в результаті ПДВ відшкодовується на третій місяць. До кінця року ми хочемо зменшити цей термін до двох місяців. Питання частково впирається в погашення цих 13–14 млрд гривень, через які і формується черга. Якщо її прибрати, то ми почнемо відшкодовувати ПДВ відразу після місяця камеральної перевірки», – повідомив Голова ДФС.

Крім того, до бюджету у січні–серпні 2016 року надійшло 83,6 млрд гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

«Ставка ЄСВ зменшилася в 2 рази, до 22%, а збори тільки на третину: якщо в минулому році ми збирали в середньому 15 млрд гривень, то зараз близько 10 млрд. Це хороша динаміка, якщо говорити про детінізацію», – резюмує Роман Насіров.

«Горячие линии»

Дата: 5 сентября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42