Другие налоги

Урядом затверджено перелік товарів, які мають біржове котирування

15.09.2016 / 14:40

А також перелік світових товарних бірж для вдосконалення податкового контролю за трансферним ціноутворенням. Про це йдеться в постанові КМУ від 8 вересня 2016 р. № 616.

Нагадаємо, що статтею 39 Податкового кодексу України визначено, що платник податку, який бере участь у контрольованій операції, повинен визначати обсяг його оподаткованого прибутку відповідно до принципу «витягнутої руки».

Контрольованими є операції з вивезення у митному режимі експорту та/або ввезення у митному режимі імпорту товарів, що мають біржове котирування.

Для встановлення відповідності умов вказаних операцій принципу «витягнутої руки» використовується діапазон цін на такі товари, що склалися на товарній біржі.

Перелік товарів, які мають біржове котирування, та світових товарних бірж для кожної групи товарів визначається Кабінетом Міністрів України.  Тому відповідною постановою визначено перелік товарів, що мають біржове котирування (відповідно до коду УКТЗЕД), та світові товарні біржі для кожної групи товарів для отримання інформації щодо результатів біржових торгів.