Другие налоги

У ВР пропонують по-іншому підвищувати тютюнові акцизи

22.09.2016 / 13:50

Для державної казни вигідніше підвищувати ставку, а не адвалерну, вважають у Комітеті з питань податкової та митної політики.

Такий підхід гарантовано забезпечить держбюджет доходами, незалежно від маніпуляцій з цінами на тютюнові вироби. «Треба йти європейським шляхом. Практично всі країни Євросоюзу збільшували саме фіксовану частину акцизу. 23 з 28 країн ЄС адвалорну частину, навпаки, знизили до мінімуму. Україна ж намагається йти наперекір цій тенденції», - констатує голова Комітету Ніна Южаніна.

При цьому народний депутат застерігає: підвищення адвалорної ставки може призвести навіть до втрат держбюджету. «У разі підвищення адвалору втрати держбюджету від недоплати податку та зменшення обсягів реалізації можуть бути вищими, ніж економічний ефект від зростання ставок. Фактично всі великі виробники тютюнових виробів (крім Imperial Tobacco), які також входять до десятки найбільших платників податків України, проти підвищення адвалорної складової. Ми в минулому році на багатьох робочих групах публічно обговорювали це питання, і ось знову наступаємо на ті ж граблі», — згадує Ніна Южаніна.

Нагадаємо, поданий урядом законопроект №5132 зокрема пропонує підвищення адвалорної (процентної) частини акцизу на тютюнові вироби з 12 до 15%.