Новости

Завдяки реформі Офісу великих платників збільшено надходження до бюджету

29.09.2016 / 15:20

Про це повідомив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров.

Завдяки реформуванню Офісу великих платників податків значно збільшилися надходження до бюджету. Зокрема, за 8 місяців поточного великими платниками податків, що обслуговуються в Офісі, сплачено до державного бюджету 137,6 млрд гривень.

Він відзначив, що з травня 2015 року по Офісу постійно спостерігається тенденція росту платежів до Держбюджету. Якщо у 2015 році середньомісячний збір платежів становив 13,6 млрд гривень, то в 2016 році — 17,2 млрд гривень.

«Високі показники досягнуті за рахунок постійного удосконалення системи адміністрування податків та зборів в Офісі великих платників. Реформування Офісу великих платників податків передбачає якісно новий рівень обслуговування бізнесу. Ця реформа відбувається відповідно до кращих міжнародних практик, за підтримки МВФ і Міністерства фінансів США», — зазначив Роман Насіров.

Реформа Офісу передбачає, зокрема, реформування Центрального офісу та створення на його базі єдиної юридичної особи, що забезпечить єдиний підхід до всіх платників. Центральний офіс матиме сім управлінь в регіонах України та п’ять відділень. Таким чином компанія-платник зможе обрати за зручністю будь-яке відділення, в якому обслуговуватиметься.

«Важливим є запровадження системи індивідуального супроводження великих платників податків професійними консультантами-координаторами. Великому бізнесу для вирішення проблемних питань не потрібно буде звертатися до різних підрозділів - консультант зможе надати  всю необхідну інформацію», — наголосив очільник відомства.

Одна з головних новацій — це перехід до електронного надання послуг та запуск системи електронного аудиту.

«Результат проведених заходів — збільшення добровільної сплати платежів великими платниками податків до бюджетів всіх рівнів. Значного темпу росту досягнуто за останні 8 місяців поточного року по усіх бюджетоформуючих податках», — підкреслив Роман Насіров.