Новости

Як платити податок на нерухомість

04.10.2016 / 12:30

Фізична особа-платник податку протягом 60 днів від дня вручення податкового повідомлення-рішення має сплатити відповідну суму в місцевий бюджет.

Фізичні особи, що є платниками потатку на нерухомість, але не одержали податкового повідомлення-рішення, мають право звернутися у фіскальні органі для звірення даних, повідомляє прес-служба ДФС.

«Платник податків має право звернутися в контролюючий орган за місцем своєї реєстрації щодо проведення звірки суми податку, об’єктів оподатковування й ставки податку. У цьому випадку контролюючі органі зроблять нарахування відповідно до оригіналів документів, які надасть платник податків і вручать податкове повідомлення-рішення. Фізична особа-платник податку протягом 60 днів від дня вручення податкового повідомлення-рішення має сплатити відповідну суму до місцевого бюджету», — відзначив фахівець Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Володимир Гуцуляк.

Ставки податку по нежитловій нерухомості за 2015 р. становлять до 1% від мінімальної заробітної плати, установленої на 1 січня поточного року, житлової нерухомості — до 2%.

«Якщо у платника податків кілька об’єктів, які перебувають у різних регіонах, в алгоритмі при розрахунках податку враховується кожне рішення органу місцевого самоврядування, де перебуває об’єкт оподатковування», — відзначив представник ДФС.