Другие налоги

Послуги нерезидента з транспортування товару

06.10.2016 / 11:40

ДФС України роз’яснено, що якщо зовнішньоекономічний договір передбачає  перевезення (транспортування) вантажу, а також плату за таке перевезення, то винагорода (компенсація), що сплачується резидентом нерезиденту за послуги з перевезення, розглядається як фрахт.

Водночас зазначено, що відповідно до п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

Отже, здійснення платником податку витрат на придбання послуг з перевезення (транспортування) вантажу має бути підтверджено відповідними первинними документами, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку.

Зазначено, що висновки щодо утримання та сплати податку з доходів нерезидента за договорами перевезення (фрахту) можуть надаватися за результатами детального вивчення умов, суттєвих обставин здійснення відповідних операцій та всіх первинних документів, оформленням яких вони супроводжувались.


Лист від 13.09.2016 р. № 19916/6/99-99-15-02-02-15