Новости

Не інвестиціями єдиними

07.10.2016 / 11:10

Зростання економіки забезпечується не так інвестиціями, як нарощенням обсягів міжнародної торгівлі.

Про це під час виступу на Київському економічному форумі заявив керівник торгово-економічного відділу представництва ЄС в Україні Ніколас Бердж.

Європейський фахівець наголосив на тому, що економічне зростання забезпечить збільшення експорту, імпорту, створення робочих місць.

Бердж озвучив також позитивні та негативні чинники, які вплинули на українську економіку. «Серед негативних чинників для економіки — конфлікт на сході держави, це привело до реструктуризації підприємств,  до необхідності пошуку нових ринків. Серед позитивів —  Угода про асоціацію Україна-ЄС. Це відкриття величезного ринку. Звісно, потрібен час, українські підприємства мають  змінити свої стандарти відповідно до європейських норм. Але експорт до країн ЄС зріс на 5%», — зауважив Бердж, який переконаний, що подібні угоди з іншими країнами матимуть  позитивний ефект для України.

Фахівець, зокрема, відзначив, що Україна прагне  підписати такі угоди і з іншими державами. Приміром, з Канадою таку угоду вже підписано.  Подібні документи можуть бути підписані з Туреччиною, Ізраїлем.