Новости

В Харківській області викрито підприємство, яке виплачувало зарплату «в конвертах»

10.10.2016 / 16:20

Працівниками податкової міліції Харківської області в рамках розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.212 КК України викрито факт виплати заробітної плати «в конвертах» та ухилення від сплати більше 2 млн. грн. податків.

Встановлено, що керівники підприємства, яке займається виробництвом виробів з пластмаси, використовують працю офіційно не оформлених співробітників і виплачують заробітну плату «в конвертах». Згідно звітності на підприємстві працювало 40-50 працівників, які отримували мінімальний розмір заробітної плати. При цьому, як показала перевірка, насправді роботу виконували близько 100 чоловік, які отримували від трьох до п’яти тисяч гривень.

Для виплати вказаних сум підприємство реалізовувало необлікований товар, який виробляли на власних виробничих потужностях, за готівку без відображення операцій у бухгалтерському і податковому обліку. Такі дії дозволили зловмисникам ухилитися від сплати більше двох мільйонів гривень.

На підставі ухвал суду проведено обшуки в офісному і виробничих приміщеннях підприємства та за місцем проживання засновника вказаного підприємства.

В результаті проведених заходів вилучено та приєднано до матеріалів кримінального провадження в якості речових доказів 380 тис. доларів США, 31,1 тис. Євро та 648 тис. гривень готівкою (еквівалент 11 млн. 450 тис. гривень), 5 одиниць комп’ютерної техніки, чорнові записи, сировину (поліпропілен), готову продукцію (пластикові стакани, ковпачки, клапани, колерні пробки), відомості по зарплаті та фінансово-господарську документацію.