Другие налоги
Тема: Акцизный налог

Облік обсягів пального

Яким чином визначається обсяг пального в літрах, доведених до температури 15°С?


Згідно з п. 232.1 ст. 232 Податкового кодексу одиницею обліку обсягів пального в системі електронного адміністрування реалізації пального (далі — СЕАРП) є літри, доведені до температури 15°C. При цьому відпущені літри через паливороздавальні колонки на автомобільних заправних станціях (комплексах), автомобільних газових заправних станціях для цілей розділу VI цього Кодексу вважаються як літри, доведені до температури 15°C. Така одиниця обліку повинна використовуватися в первинних бухгалтерських документах, акцизних накладних/розрахунках коригування до акцизних накладних, декларації з акцизного податку.

Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 р. № 113 «Деякі питання електронного адміністрування реалізації пального» установлено, що:

  • рахунки платників акцизного податку в СЕАРП відкриваються у Державній казначейській службі;
  • у товаросупровідних документах на пальне обсяги пального відображаються виробниками пального в кілограмах та літрах, доведених до температури 15°C;
  • товаросупровідні документи подаються суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності під час митного оформлення пального до контролюючих органів з відомостями щодо обсягів пального, що ввозиться на митну територію України, в кілограмах та літрах, доведених до температури 15°C.

При визначенні обсягів пального у літрах можуть враховуватися дані, зазначені в паспорті якості, сертифікаті якості товару тощо, виданих виробником, зокрема густина та маса товару.

Облік нафтопродуктів на АЗС здійснюється відповідно до Інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України, затвердженої спільним наказом Міненерго України, Мінекономіки України, Мінтрансу України, Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 20.05.2008 р. № 281/171/578/155.