Социальное страхование

Зачисление в стаж научной работы

У період з 18.01.82 р. по 13.07.95 р. жінка працювала на наукових посадах, з 17.08.95 р. по 23.11.2001 р. — на посаді держслужбовця. У грудні 2015 р. досягає пенсійного віку. Чи має вона право на наукову пенсію?

Відповідно до ст. 24 Закону про наукову діяльність пенсія науковому (науково-педагогічному) працівнику призначається у разі досягнення пенсійного віку та за наявності стажу роботи, зокрема для жінок — не менше 30 років, у тому числі стажу наукової роботи — не менше 15 років.

Вищезазначеною статтею передбачено, що для осіб, які працювали (працюють) на посадах наукових (науково-педагогічних) працівників, попередній стаж державної служби зарахо-

вується до стажу наукової роботи незалежно від наявності перерв у роботі.

Зважаючи на те, що на посадах, віднесених до посад держслужбовця, жінка працювала після періоду роботи, якийможе бути зараховано до наукового стажу, для зарахуваннязазначеного періоду до стажу наукової роботи підстав немає.

Крім того, у зв’язку з відсутністю необхідного 15-річногостажу наукової роботи права на призначення пенсії за нормами Закону про наукову діяльність жінка не має.

«Горячие линии»

Дата: 1 ноября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42