Социальное страхование

Пенсия по инвалидности

У листопаді поточного року чоловіка, який перебуває на науковій посаді, визнано інвалідом II групи. За яких умов він матиме право на призначення пенсії відповідно до Закону про наукову діяльність та в якому розмірі буде призначено таку пенсію?

Згідно зі ст. 24 Закону про наукову діяльність науковим (науково-педагогічним) працівникам, визнаним інвалідами I, II і III груп, призначається пенсія по інвалідності в розмірі пенсії наукового (науково-педагогічного) працівника незалежно від віку за наявності стажу наукової роботи, для чоловіків — 20 років, та страхового стажу, передбаченого ст. 32 Закону про пенсійне страхування.

Однією з умов призначення пенсії по інвалідності є звільнення з наукової посади. Якщо ж особа виявить бажання продовжувати працювати, то за її бажанням та наявності необхідного страхового стажу вона отримуватиме пенсію по інвалідності відповідно до Закону про пенсійне страхування, а післязвільнення з наукової посади та за наявності підстав їй будепризначено пенсію по інвалідності згідно із Законом про наукову діяльність.

Пенсії по інвалідності науковим (науково-педагогічним) працівникам призначаються в розмірі 60% від сум заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника.