Социальное страхование

Пільги для педагогічних працівників

Який механізм забезпечення педагогічних працівників безоплатним користуванням житлом з опаленням і освітленням?


Законом № 1166 внесено зміни до ст. 57 Закону про освіту, згідно з якими з 01.04.2014 р. пільги на безоплатне користування житлом з опаленням та освітленням надаються педагогічним працівникам за умови, якщо розмір їх середньомісячного сукупного доходу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (у 2016 р. — 1930 грн.).

Соціальні гарантії щодо безоплатного користування житлом з опаленням та освітленням педагогічним працівникам надаються згідно з Порядком № 341.

Пунктом 2 цього Порядку передбачено, що право на безоплатне користування житлом з опаленням і освітленням мають педагогічні працівники, які працюють у сільській місцевості і селищах міського типу, перелік посад яких затверджено постановою № 963.

Механізм надання соціальних гарантій щодо безоплатного користування житлом з опаленням та освітленням педагогічним працівникам встановлено у Порядку № 426. Цим Порядком, зокрема, передбачено, що установи, в яких працюють педагогічні працівники, щомісяця розраховують розмір грошового еквівалента належних пільг. Обчислені суми знижки з оплати спожитих послуг з відома працівників розподіляють між підприємствами і організаціями, що надають послуги. Відомості про працівників, які оформили пільги та розмір грошового еквівалента пільг, подаються в установленому порядку органам праці та соціального захисту населення підприємствам і організаціям, що надають послуги.

Розмір грошового еквівалента належних пільг визначається у такій послідовності:

  • обчислюється середньомісячний дохід пільговика шляхом ділення грошових доходів пільговика за попередні шість місяців на 6;
  • визначається загальна вартість пільг за користування житлом з опаленням та освітленням у межах норм споживання (користування);
  • визначається різниця між величиною доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, та розміром середньомісячного доходу;
  • розраховується грошовий еквівалент пільг, який дорівнює величині, визначеній згідно з нормою, наведеною вище, але не більш як загальна вартість пільг.

У разі коли обчислена різниця (сума знижки) перевищує загальну вартість плати за користування житлом з опаленням та освітленням, вартість послуг, що підлягає відшкодуванню пільговику, дорівнює загальній вартості послуг.

Пільги педагогічним працівникам надаються щомісяця шляхом зменшення плати за користування житлом з опаленням та освітленням.

«Горячие линии»

Дата: 1 ноября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42