Социальное страхование

Пенсія у зв’язку з втратою годувальника

Жінка має двох дітей віком чотири і шість років. У липні 2015 р. у зоні проведення АТО загинув її чоловік, якого було призвано на військову службу через військовий комісаріат. Чи має вона право на отримання пенсії у зв’язку з втратою годувальника на своїх неповнолітніх дітей?


Правом на призначення пенсій у зв’язку з втратою годувальника за нормами Закону № 2262 користуються непрацездатні члени сім’ї, зокрема загиблого військово-службовця.

До непрацездатних членів сім’ї належать, зокрема, діти, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років. Крім того, право на таку пенсію має дружина незалежно від віку і праце-здатності, якщо вона зайнята доглядом за дітьми померлого годувальника, які не досягли восьмирічного віку, і не працює.

При цьому дружина годувальника, який помер внаслідок причин, зазначених у пп. «а» ст. 20 цього Закону (поранення, контузія, каліцтво, захворювання, одержані під час захисту Батьківщини, виконання обов’язків військової служби (службових обов’язків), тощо), незалежно від того, працює вона чи ні, має право на пенсію в разі втрати годувальника.

Слід зауважити, що жінка має обрати закон, за яким доцільніше отримувати пенсію у зв’язку з втратою годувальника: Закон № 2262 чи Закон про пенсійне страхування.

При цьому згідно з нормами Закону про пенсійне страхування на пенсію у зв’язку з втратою годувальника дружина, зайнята доглядом за дітьми померлого, які не досягли восьмирічного віку, може розраховувати лише у разі, коли вона не працює.

«Горячие линии»

Дата: 15 ноября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42