Таможенное дело

Зберігання товарів на складах тимчасового зберігання

Підприємство має дозвіл на відкриття та експлуатацію складу тимчасового зберігання закритого типу. Відповідно до ст. 439 Митного кодексу на складах тимчасового зберігання можуть розміщуватися будь-які товари. Чи має право підприємство на період, коли на складі тимчасового зберігання закритого типу не зберігатимуться товари під митним контролем, використовувати приміщення для власних господарських потреб, у тому числі зберігати товари, що не перебувають під митним контролем?


Згідно зі ст. 437 Митного кодексу склад тимчасового зберігання — це відповідним чином облаштовані приміщення та/або криті чи відкриті майданчики, резервуари, холодильні чи морозильні камери, призначені для тимчасового зберігання товарів під митним контролем до поміщення їх у митний режим.

Відповідно до положень ст. 203 цього Кодексу власник товарів, які перебувають на тимчасовому зберіганні під митним контролем, або уповноважена ним особа з дозволу контролюючого органу можуть проводити з цими товарами такі операції:

  • прості складські операції, необхідні для забезпечення збереження цих товарів: переміщення товарів у межах складу з метою раціонального розміщення, чищення, провітрювання, створення оптимального температурного режиму зберігання, сушіння (у тому числі зі створенням потоку тепла), захист від корозії, боротьба зі шкідниками, інвентаризація;
  • огляд та вимірювання;
  • усунення пошкодження упаковки;
  • взяття проб та зразків;
  • підготовка товарів до продажу (відчуження) і транспортування: сортування, пакування, перепакування, маркування, навантаження, вивантаження, перевантаження та інші подібні операції.

Статтею 329 Митного кодексу передбачено, що з метою забезпечення здійснення контролюючими органами митного контролю товарів, транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, проведення заходів, пов’язаних з виявленням, попередженням та припиненням контрабанди і порушень митних правил, зокрема, на територіях підприємств, митних складів, складів тимчасового зберігання, а також в інших місцях, визначених відповідно до цього Кодексу, створюються зони митного контролю.

Згідно з частиною третьою ст. 201 вищезазначеного Кодексу на складах тимчасового зберігання утворюються постійні зони митного контролю.

Крім того, відповідно до п. 7.12 Положення № 613 митниця ДФС встановлює строк для вивезення товарів зі складів тимчасового зберігання виходячи з можливостей їх складських об’єктів, наявних засобів для транспортування товарів, навантажувально-розвантажувальної техніки.

Тобто згідно з положеннями законодавства України з питань державної митної справи склади тимчасового зберігання призначено лише для тимчасового зберігання товарів під митним контролем.

«Горячие линии»

Дата: 1 ноября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42