Оплата труда

Надання відпустки вчителям

З 05.11.2014 р. жінка працює вчителем у сільській школі. У квітні 2016 р. у неї починається відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами. Чи можливо до такого виду відпустки додати ще й щорічну?


Відповідно до частини 14 ст. 10 Закону України від 15.11.96 р. № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі — Закон про відпустки) керівним, педагогічним, науковим, науково-педагогічним працівникам, спеціалістам навчальних закладів щорічні відпустки повної тривалості у перший та наступні робочі роки надаються у період літніх канікул незалежно від часу прийняття їх на роботу.

Проте до відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами власник або уповноважений ним орган зобов’язаний за заявою жінки приєднати щорічну відпустку незалежно від тривалості її роботи в поточному робочому році (частина друга ст. 20 Закону про відпустки).

У випадку якщо нормативно-правові акти мають однакову юридичну силу, перевага при застосуванні надається спеціальним нормам.

Надання щорічної відпустки перед відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами слід розглядати як спеціальну норму відносно загального правила надання педагогічним працівникам щорічної відпустки у період літніх канікул.

Тому жінка перед відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами може скористатися правом на отримання щорічної відпустки.

«Горячие линии»

Дата: 1 ноября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42