Социальное страхование

Виплата пенсії протягом особливого періоду

Чоловік отримував пенсію, призначену відповідно до Закону про держслужбу, виплата якої припинилася з 01.04.2015 р. у зв’язку тим, що він працює на посаді державного службовця. З 25.01.2016 р. чоловік бере участь в антитерористичній операції на Сході України. Чи отримуватиме він пенсію в цьому випадку?


Змінами, внесеними до ст. 37 Закону про держслужбу, передбачено, що у період з 01.01.2016 р. по 31.12.2016 р. особам (крім інвалідів І та ІІ груп, інвалідів війни ІІІ групи, ветеранів військової служби та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія п. 1 ст. 10 Закону № 3551), які працюють на посадах та на умовах, визначених цим Законом, Законом про прокуратуру, Законом № 2453, призначені пенсії/щомісячне довічне грошове утримання не виплачуються.

Проте вищезазначені обмеження щодо виплати не застосовуються протягом особливого періоду до пенсій особам, які беруть участь в антитерористичних операціях, здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбитті збройного нападу на об’єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільненні цих об’єктів у разі захоплення, відбитті спроб насильницького заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою.

Отже, на період участі в антитерористичній операції виплата пенсії чоловікові здійснюватиметься у повному обсязі за умови надання відповідної довідки Пенсійному фонду України.