Социальное страхование

Пенсія за вислугу років

Жінка народилася 19.05.69 р. З 1986 р. по 1991 р. навчалася у педагогічному інституті. Станом на 31.12.2015 р. стаж роботи у середній школі на посаді вчителя та на посаді директора технікуму  — 25 років 4 місяці 15 днів. Чи зараховується період навчання у педінституті до спеціального стажу, що дає право на пенсію за вислугу років, та чи має вона право на пенсію за вислугу років?


Пенсії за вислугу років встановлюються окремим фахівцям, які зайняті на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності або придатності, до настання віку, що дає право на пенсію за віком (ст. 51 Закону про пенсійне забезпечення).

Перелік закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затверджено постановою № 909.

Спеціальний стаж обчислюється за даними трудової книжки і зараховуються всі періоди роботи за такими спеціальностями незалежно від перерв.

При цьому зарахування до спеціального стажу періоду навчання за спеціальністю чинним законодавством не передбачено.

Враховуючи те, що у період до 01.01.2016 р. не набуто необхідного спеціального стажу (на 01.05.2015 р. — 25 років чи на 31.12.2015 р. — 25 років 6 місяців), право виходу на пенсію за вислугу років незалежно від віку не надається.

Для осіб, які народилися у період з 01.01.1969 р. по 30.06.1969 р. та які на зазначені вище дати не мають необхідного спеціального стажу, вік виходу на пенсію за вислугу років — 53 роки.

Отже, правом виходу на пенсію за вислугу років можливо скористатися після досягнення вищезазначеного віку та при звільненні з роботи за посадою, яка дає право на таку пенсію. Проте слід пам’ятати, що для цього потрібно мати необхідний спеціальний стаж, який з квітня 2015 р. поступово збільшується. Наприклад, якщо за призначенням пенсії до Пенсійного фонду України звернутися у період з 01.04.2022 р. по 31.03.2023 р., то необхідно вже буде мати вислуги 29 років.

«Горячие линии»

Дата: 1 ноября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42