ВЕД

Розрахунки за зовнішньоекономічними договорами

Чи можна проводити розрахунки за зовнішньоекономічними договорами за допомогою електронного платіжного засобу?


Статтею 7 Декрету № 15-93 передбачено, що у розрахунках між резидентами і нерезидентами у межах торговельного обороту використовуються як засіб платежу іноземна валюта та грошова одиниця України — гривня. Такі розрахунки здійснюються лише через уповноважені банки в порядку, встановленому Нацбанком України.

Відповідно до Закону № 2346  електронний платіжний засіб — це платіжний інструмент, який надає його держателю змогу за допомогою платіжного пристрою отримати інформацію про належні держателю кошти та ініціювати їх переказ.

Особливості використання поточних рахунків, операції за якими можуть здійснюватися з використанням електронних платіжних засобів, визначено п. 8 Інструкції № 492.

Підпунктом 8.3 цієї Інструкції встановлено, що засоби з поточного рахунку юридичної особи і фізичної особи — підприємця не можуть бути використані за допомогою електронного платіжного засобу для отримання заробітної плати, інших виплат соціального характеру, здійснення розрахунків за зовнішньоторговельними договорами (контрактами), здійснення іноземних інвестицій в Україну та інвестицій резидентів за її межі.

Кошти з поточного рахунку в іноземній валюті юридичної особи та фізичної особи — підприємця можуть бути використані за допомогою електронного платіжного засобу виключно для:

  • одержання готівки за межами України для оплати витрат на відрядження;
  • здійснення розрахунків у безготівковій формі за межами України, які пов’язані з витратами на відрядження та витратами представницького характеру, а також на оплату експлуатаційних витрат, пов’язаних з утриманням та перебуванням повітряних, морських, автотранспортних засобів за межами України, відповідно до умов Кодексу торговельного мореплавства, Повітряного кодексу, Конвенції про міжнародну цивільну авіацію, Міжнародної конвенції про дорожній рух.

Отже, для здійснення розрахунків з нерезидентами за зовнішньоторговельними договорами (контрактами) електронні платіжні засоби не використовуються.

«Горячие линии»

Дата: 1 ноября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42