НДФЛ

Інвестиційний прибуток

За відступлення акцій підприємства у 2015 р. отримано кошти в сумі 150 тис. грн., акції придбано за 145 тис. грн. Чи необхідно в даному випадку сплачувати військовий збір і з якої суми: з суми отриманого доходу від операцій з інвестиційними активами чи з суми отриманого прибутку?


Відповідно до пп. 1.1 п. 161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу платниками військового збору є особи, визначені п. 162.1 ст. 162 розділу IV цього Кодексу, зокрема фізична особа — резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні.

Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 цього Кодексу (пп. 1.2 п. 161 підрозділу 10 розділу XX Кодексу). Об’єктом оподаткування резидента є, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід (п. 163.1 ст. 163 Кодексу).

Згідно з пп. 164.2.9 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається інвестиційний прибуток від проведення платником податку операцій з цінними паперами, деривативами та корпоративними правами, випущеними в інших, ніж цінні папери, формах, крім доходу від операцій, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.40 і 165.1.52 п. 165.1 ст. 165 зазначеного Кодексу.

При цьому інвестиційний прибуток розраховується як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу окремого інвестиційного активу, та його вартістю, що визначається із суми витрат на придбання такого активу з урахуванням норм підпунктів 170.2.4 — 170.2.6 п. 170 ст. 170 Податкового кодексу (крім операцій з деривативами) (пп. 170.2.2 п. 170.2 цієї статті).

Таким чином, оподаткуванню військовим збором підлягає сума інвестиційного прибутку, а не сума доходу, отриманого від операцій з інвестиційними активами.

«Горячие линии»

Дата: 1 ноября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42