Налог на прибыль

Подання фінансової звітності неприбутковими организаціями

У яких випадках бюджетна установа, що є неприбутковою організацією і включена до реєстру, повинна подавати фінансову звітність?


Відповідно до ст. 46 Податкового кодексу неприбуткові установи, визначені п. 133.4 ст. 133 цього Кодексу, подають звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації.

Подання фінансової звітності (у тому числі для малих підприємств) передбачено для платників податку на прибуток разом із податковою декларацією.

Оскільки відповідно до п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу податковою декларацією вважається документ, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов’язання, то звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації не є податковою декларацією.

Тому неприбуткові підприємства, установи та організації, визначені п. 133.4 ст. 133 зазначеного Кодексу, не повинні подавати фінансову звітність до контролюючих органів разом зі звітом.

Однак у разі порушення неприбутковою організацією вимог п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу з першого дня місяця, що настає за місяцем, у якому вчинено таке порушення, до 31 грудня податкового (звітного) року така неприбуткова організація зобов’язана щоквартально подавати до контролюючого органу квартальну фінансову і податкову звітність (з наростаючим підсумком) з податку на прибуток та сплачувати податок у термін, визначений для квартального періоду.

З наступного податкового (звітного) року така неприбуткова організація подає фінансову і податкову звітність та сплачує податок на прибуток у порядку, встановленому розділом III Податкового кодексу для неприбуткових організацій — платників податку на прибуток.

Таким чином, неприбуткові организації повинні подавати фінансову звітність разом із декларацією з податку на прибуток у разі порушення вимог, встановлених п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу.

«Горячие линии»

Дата: 1 ноября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42