Налог на прибыль

Помилково сплачений авансовий внесок

У січні 2016 р. помилково було сплачено авансовий внесок з податку на прибуток. Чи потрібно відображати його суму у додатку ЗП декларації з податку на прибуток?


Статтею 10 Закону № 909 з п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу виключено положення, які передбачали щомісячну авансову сплату податку на прибуток. Це означає, що починаючи з 01.01.2016 р. щомісячні авансові внески з податку на прибуток підприємств уже не сплачуються. Тому сплачені у січні 2016 р. авансові внески не потрібно відображати у декларації з податку на прибуток, оскільки у картці особового рахунку платника помилково сплачена сума авансового внеску обліковується як надміру сплачені кошти з цього податку. Таку переплату можна врахувати в наступних звітних періодах при сплаті податкового зобов’язання або скористатися правом, передбаченим ст. 43 Податкового кодексу, на повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань.

«Горячие линии»

Дата: 1 ноября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42