НДФЛ

Премія звільненому працівнику

Найманому працівнику після звільнення з підприємства (18.03.2016 р.) у квітні нараховуватиметься премія за відпрацьовані дні березня. В якому звітному періоді та за якою ознакою відобразити у податковому розрахунку (форма № 1ДФ) нараховану премію? Чи потрібно буде ще раз проставляти в цьому звіті дату звільнення працівника?


Відповідно до п. 164.1 ст. 164 Податкового кодексу базою оподаткування є загальний оподатковуваний дохід з урахуванням особливостей, визначених розділом IV цього Кодексу.

Загальний оподатковуваний дохід — будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду.

При цьому загальний місячний оподатковуваний дохід складається із суми оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) протягом такого звітного податкового місяця (пп. 164.1.2 п. 164.1 ст. 164 цього Кодексу).

Тобто в даному випадку нараховані доходи у вигляді премії зазначеної фізичної особи оподатковуються у квітні за діючою ставкою (тобто 18%).

При цьому у зв’язку з тим, що на час виплати доходу (премії) фізичну особу вже звільнено, то вона не є найманим працівником такого підприємства.

Таким чином, премію, нараховану звільненому працівнику у квітні, необхідно відобразити у податковому розрахунку (форма № 1ДФ) за ІІ квартал 2016 р. за ознакою «127». Дату звільнення у звітності цього періоду відображати не потрібно.

«Горячие линии»

Дата: 1 ноября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42