Налог на имущество

Подання декларації по нерухомості, яка не оподатковується

Чи потрібно юридичній особі — власнику об’єктів нерухомого майна подавати декларацію з податку на нерухоме майно за об’єкти нерухомості, які згідно з пп. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Податкового кодексу не є об’єктами оподаткування?


Платниками податку на нерухоме майно є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості (пп. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 зазначеного Кодексу).

Об’єктом оподаткування податком є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка (пп. 266.2.1 п. 266.2 цієї статті).

Перелік об’єктів нерухомості, які не є об’єктами оподаткування, визначено пп. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Податкового кодексу.

Платники податку — юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього самого року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально (пп. 266.7.5 п. 266.7 вищезазначеної статті).

Отже, декларація з  податку на  нерухоме майно подається щодо об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, які є  об’єктами оподаткування відповідно до  норм Податкового кодексу.

«Горячие линии»

Дата: 1 ноября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42