Налог на прибыль

Коригування бухгалтерських витрат

Як коригуються в декларації з податку на прибуток витрати, які в бухобліку враховано при визначенні фінансового результату до оподаткування, але підприємство планує на їх суму збільшити фінансовий результат при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток?


Нагадаємо, що відповідно до пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу починаючи з 01.01.2015 р. об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу ІІІ цього Кодексу.

Перелік різниць, на які коригується фінансовий результат до оподаткування, наведено у розділі ІІІ та перехідних положеннях Податкового кодексу.

Такі різниці відображаються у додатку РІ до декларації з податку на прибуток.

Оскільки основні показники, що обраховуються для визначення об’єкта оподаткування за новими правилами, суттєво змінилися, то платники, скориставшись нормами п. 46.4 ст. 46 Податкового кодексу, можуть подати доповнення до податкової декларації, яке може бути складено за довільною формою та буде використано контролюючим органом при аналізі показників такої декларації. У такому разі платник зазначає про цей факт у спеціально відведеному місці в податковій декларації, а доповнення до декларації вважатиметься її невід’ємною частиною.

«Горячие линии»

Дата: 15 ноября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42