ЕСВ

Витрати на відрядження

Розглянемо, чи нараховується єдиний внесок на такі виплати на відрядження, як компенсація проїзду на таксі, маршрутному таксі, іншим транспортом у службових цілях, а також компенсаційні виплати на представницькі витрати та чи потрібно включати до бази нарахування суми добових, виданих працівникам на відрядження понад встановлені законодавством норми.


Компенсаційні виплати

Відповідно до п. 3.15 розділу 3 Інструкції № 5 та п. 6 розділу I Переліку № 1170 до витрат на відрядження належать: добові (у повному обсязі), вартість проїзду, витрати на наймання житлового приміщення, компенсаційні виплати та добові, які виплачуються при переїзді на роботу в іншу місцевість згідно з чинним законодавством. Такі витрати не належать до фонду оплати праці та не є базою для нарахування єдиного внеску.

Отже, суми, виплачені працівнику як компенсація проїзду на таксі, маршрутному таксі, іншим транспортом у службових цілях в Україні та у закордонних відрядженнях, не є базою для нарахування єдиного внеску.

Компенсаційні виплати на представницькі витрати не визначено Інструкцією № 5 як складові фонду оплати праці.

Таким чином, єдиний внесок на виплати, пов’язані з компенсацією представницьких витрат, не нараховується.

Добові понад норми

Витрати на відрядження: добові (у повному обсязі), вартість проїзду, витрати на наймання житлового приміщення згідно з п. 3.15 розділу 3 Інструкції № 5 не включаються до фонду оплати праці.

У п. 6 розділу I Переліку № 1170, яким встановлено виплати, на які єдиний внесок не нараховується, зазначено, що до цих виплат належать добові (у повному обсязі), вартість проїзду, витрати на наймання житлового приміщення.

Таким чином, суми добових, виданих працівникам на відрядження понад встановлені законодавством норми, не є базою для нарахування єдиного внеску.

Схема

«Горячие линии»

Дата: 18 июля, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42