НДФЛ

Проценти, нараховані на залишок коштів поточного банківського рахунку

Чи включаються до доходу фізичної особи — підприємця доходи у вигляді процентів, нарахованих на залишок коштів поточного банківського рахунку?


Об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи — підприємця.

Підпунктом 14.1.268 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу визначено, що пасивні доходи — це доходи, отримані у вигляді процентів, дивідендів, страхових виплат і відшкодувань, а також роялті.

До складу загального оподатковуваного доходу зараховується виручка, що надійшла фізичній особі — підприємцю як у грошовій, так і в натуральній формі від провадження господарської діяльності, а саме:

  • виручка у вигляді безготівкових грошових коштів, що надійшли на банківський рахунок, або в готівковій формі безпосередньо підприємцю чи його працівникам на місці здійснення розрахунків; 
  • виручка в натуральній (негрошовій формі);
  • суми штрафів і пені, отримані від інших суб’єктів підприємництва за договорами цивільно-правового характеру за порушення умов договорів, та інші доходи, пов’язані із здійсненням підприємницької діяльності.

Тобто дохід у вигляді процентів, нарахований на залишок коштів поточного банківського рахунку, відкритого для провадження підприємницької діяльності, не включається до доходу фізичної особи - підприємця, оскільки отриманий не від його підприємницької діяльності.

Водночас такий дохід підлягає оподаткуванню за загальними правилами, встановленими Податковим кодексом для фізичних осіб.

«Горячие линии»

Дата: 1 ноября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42