Другие налоги
Тема: НДФЛ

Про розгляд звернення [щодо дарування майна]

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс), розглянула звернення ..., та повідомляє таке.

Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого майна, визначено ст. 173 Кодексу, відповідно до п. 173.2 якої дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню.

Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року двох та більше об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною пунктом 167.2 статті 167 Кодексу (5 відсотків).

Для цілей ст. 173 Кодексу під продажем розуміється будь-який перехід права власності на об’єкти рухомого майна, крім їх успадкування та дарування.

Одночасно слід зауважити, що п. 164.1 ст. 164 Кодексу визначено, що базою оподаткування є загальний оподатковуваний дохід з урахуванням особливостей, визначених розділом ІV Кодексу. Загальний оподатковуваний дохід — це будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду.

Відповідно до статті 162 Кодексу платником податку є фізична особа — резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи, та фізична особа — нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні.

Враховуючи викладене, обов’язок щодо сплати податку виникає у платника при отриманні (нарахуванні) доходу у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах.

Якщо фізична особа має намір дарування майна (рухомого та/або нерухомого), дохід у такої особи не виникає, і у разі дарування  майна у розумінні розділу ІV Кодексу така особа не є платником податку на доходи фізичних осіб.


Голова Р. М. НАСІРОВ

 

«Горячие линии»

Дата: 1 августа, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42