Налог на прибыль

Виплата дивідендів юридичними особами — платниками єдиного податку

Чи зобов’язані нараховувати та сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті дивідендів своїм акціонерам (власникам) юридичні особи, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності?


Порядок нарахування та сплати авансових внесків із податку на прибуток при виплаті дивідендів встановлено пп. 57.11.1 п. 57.11 п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу.

Згідно з цим пунктом, крім випадків, передбачених пп. 57.11.3 п. 57.11 цього пункту, емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток.

Обов’язок із нарахування та сплати авансового внеску з податку на прибуток за ставкою, визначеною п. 136.1 ст. 136 Податкового кодексу, покладається на будь-якого емітента корпоративних прав, що є резидентом, незалежно від того чи користується такий емітент пільгами зі сплати податку, передбаченими цим Кодексом, чи застосовує ставку податку іншу, ніж установлено п. 136.1 ст. 136 Кодексу (пп. 57.11.2 п. 57.11 п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу).

Для платників єдиного податку юридичних осіб у разі виплати власникам корпоративних прав (засновникам платників єдиного податку) дивідендів встановлено обов’язок їх оподаткування відповідно до положень розділів III і IV Податкового кодексу (п. 292.12 ст. 292 Кодексу).

Слід зауважити, що винятків щодо несплати авансового внеску, передбаченого пп. 57.11.2 п. 57.11 п. 57.1 ст. 57 зазначеного Кодексу, для юридичних осіб — платників єдиного податку четвертої групи не передбачено.

Таким чином, юридичні особи, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, у разі прийняття рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам) зобов’язані у порядку, визначеному п. 57.11 п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу, нараховувати та вносити до бюджету авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті дивідендів, розрахований з усієї суми такої виплати.

При цьому у разі виплати юридичними особами, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, дивідендів, такі платники єдиного податку окрім розрахунку єдиного податку подають декларацію з податку на прибуток підприємств, у рядку 20 якої відображають внесені до бюджету авансові внески з податку на прибуток.

«Горячие линии»

Дата: 1 ноября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42