Оплата труда

Компенсація за невикористану відпустку в звіті з ЄСВ

Загальна тривалість основної та додаткової щорічних відпусток працівника становить 27 календарних днів. Працівник використовує 24 календарні дні, а за 3 календарні дні одержує грошову компенсацію. За яким кодом типу нарахувань відображається у таблиці 6 звіту з ЄСВ сума компенсації за невикористану відпустку, з’ясуємо в цьому матеріалі.


Відповідно до п. 9 розділу ІV Порядку № 435 відомості про суми нарахованої застрахованій особі заробітної плати (доходу) у звітному місяці формуються страхувальником у таблиці 6 звіту з ЄСВ (форма № Д4) у розрізі кожної застрахованої особи. У таблиці 6 графа 10 «Код типу нарахувань» заповнюється лише у випадках, передбачених переліком кодів типу нарахувань 1-12.

За бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. При цьому тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не повинна бути менше ніж 24 календарні дні (ст. 24 Закону про відпустки).

У таблиці 6 звіту з ЄСВ (форма № Д4) суми, нараховані за дні щорічних та додаткових відпусток, відображаються з кодом типу нарахувань 10. Для суми компенсації за невикористану щорічну відпустку зазначений код не застосовується.

Одночасно у графі 17 «Загальна сума нарахованої заробітної плати/доходу (усього з початку звітного місяця)» передбачено відображення виплати суми нарахованої заробітної плати. При цьому сума нарахованої заробітної плати включає основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати.

Згідно з пп. 2.2.12 п. 2.2 розділу 2 Інструкції № 5 суми грошових компенсацій у разі невикористання щорічних (основної та додаткових) відпусток відносять до фонду додаткової заробітної плати.

Отже, суму компенсації за невикористану відпустку, яку виплачують працівнику за умовами ст. 24 Закону про відпустки, відображають у таблиці 6 звіту з ЄСВ (форма № Д4) у складі нарахованої заробітної плати за звітний місяць. Код типу нарахувань для такої компенсації не встановлено, тому у графі 10 таблиці 6 проставляється прочерк, а у графі 9 «Код категорії ЗО» зазначається код 01.

«Горячие линии»

Дата: 1 августа, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42