Социальное страхование

Пенсія у разі втрати годувальника

Жінка — вдова військовослужбовця отримує пенсію у разі втрати годувальника на сина, якому в липні 2016 р. виповниться 18 років. Син — курсант 1 курсу військового навчального закладу. Чи матиме син право на військову пенсію після того, як йому виповниться 18 років?


Згідно зі ст. 30 Закону № 2262 право на пенсію у разі втрати годувальника незалежно від перебування на утриманні годувальника мають, зокрема, непрацездатні діти. Непрацездатними вважаються діти, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років.

Вихованці, учні, студенти, курсанти, слухачі (крім курсантів і слухачів військово-навчальних закладів та навчальних закладів органів внутрішніх справ), стажисти мають право на пенсію до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23-річного віку.

Враховуючи те, що син жінки навчається у військовому навчальному закладі, виплату йому пенсії у разі втрати годувальника, призначеної згідно із Законом № 2262, буде припинено після досягнення ним 18-річного віку.

Проте ст. 36 Закону про пенсійне страхування визначено право на пенсію у разі втрати годувальника дітей, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах, — до закінчення ними навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.

Отже, сину-курсанту після досягнення повноліття може бути призначено пенсію у разі втрати годувальника відповідно до Закону про пенсійне страхування. Для цього необхідно звернутися до органів Пенсійного фонду за місцем проживання.

«Горячие линии»

Дата: 29 ноября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42