Налог на прибыль

Перенесення збитків

Чи мав право платник податку на прибуток з доходом до 20 млн. грн. перенести збитки, що утворилися у 2014 р., до декларації з податку на прибуток за 2015 р. і подати додаток РІ?


Об’єктом оподаткування податку на прибуток підприємств є фінансовий результат до оподаткування (прибутку або збитку), визначений у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних ПБО або МСФЗ, відкоригований (збільшений або зменшений) на передбачені Податковим кодексом різниці (пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 цього Кодексу).

Водночас якщо річний дохід від будь-якої діяльності за останній річний звітний (податковий) період не перевищує 20 млн. грн., об’єкт оподаткування може визначатися без коригування фінансового результату до оподаткування на різниці, передбачені розділом ІІІ Податкового кодексу, крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років.

Таким чином, платники податку на прибуток з доходом до 20 млн. грн. мали право на коригування фінансового результату до оподаткування на суму від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років. Від’ємне значення об’єкта оподаткування, що утворилося у попередніх звітних періодах, відображається всіма платниками податку незалежно від отриманого доходу у рядку 3.2.4 додатка РІ до рядка 03 декларації з податку на прибуток як податкова різниця.

«Горячие линии»

Дата: 29 ноября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42