НДС

Реєстрація податкових накладних постачальником комунальних послуг

Який порядок та строки реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних підприємством-постачальником послуг?


Згідно з п. 11 розділу XX Податкового кодексу з 01.02.2015 р. реєстрації в ЄРПН підлягають всі податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних (у тому числі які не надаються покупцю, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування) незалежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній/розрахунку коригування.

Відповідно до п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу реєстрацію податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН має бути здійснено протягом 15 календарних днів, що настають за датою виникнення податкових зобов’язань, відображених у відповідних податкових накладних та/або розрахунках коригування. У разі порушення цього терміну застосовуються штрафні санкції згідно з п. 1201.1 ст. 1201 цього Кодексу.

Реєстраційна сума обчислюється за формулою, визначеною п. 2001.3 ст. 2001 Податкового кодексу.

Така реєстраційна сума формується за рахунок сум ПДВ, зазначених в отриманих податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, а також сум, сплачених при ввезенні товарів на митну територію України.

Крім того, відповідно до п. 9 Порядку № 569 у збільшення реєстраційної суми також враховуються суми субвенцій з державного бюджету, які перераховуються платнику податку для погашення заборгованості з різниці у тарифах.

У разі недостатності реєстраційної суми для реєстрації податкових накладних в ЄРПН платник повинен поповнити електронний рахунок коштами з власного поточного рахунку.

«Горячие линии»

Дата: 1 ноября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42