Новини

«Вісник Міністерства доходів і зборів України» є інформаційним партнером Київського міжнародного економічного форуму — 2014

19.08.2014 / 17:18
«Вісник Міністерства доходів і зборів України» є інформаційним партнером Київського міжнародного економічного форуму — 2014

ПРЕС-РЕЛІЗ

18 серпня 2014

м. Київ

Перший Київський міжнародний економічний форум: інструменти економічного розвитку — пріоритетні галузі та «точки зростання»

Економісти, реформатори, громадські діячі та бізнесмени обговорюватимуть моделі та інструментарій українського «економічного ривку»

Ключовою темою Київського міжнародного економічного форуму (КМЕФ), який відбудеться 2 жовтня 2014 року у столичному готелі Hilton Kyiv, стане обговорення економічних реформ в Україні. Увагу організаторів та спікерів буде сфокусовано на консолідації зусиль бізнесу, влади та  експертної спільноти навколо інструментів економічної політики, пріоритетних галузей та «точок зростання» нової економіки. До обговорення залучені успішні реформатори з інших країн, бізнес-лідери, провідні економічні експерти. Завдання заходу — окреслити контури структурних економічних реформ та об’єднати однодумців для їх втілення.

На думку організаторів форуму — асоціації «Інноваційний розвиток України», дискусійного клубу «КОЛО», Національного університету «Києво-Могилянська академія» та Київської школи економіки (KSE) — Україні під силу вийти у світові лідери. Спрямованість форуму визначена слоганом заходу «Україна:  з третього світу в перший».

«Сьогодні нашій країні як ніколи потрібні системні радикальні економічні реформи. Якими вони повинні бути? На чому необхідно зосередитись найближчим часом? Які інструменти  використовували інші країни? Все це стане предметом обговорення Київського міжнародного економічного форуму. Ми запросили на захід провідних економістів, що реалізували успішні реформи у своїх державах»,зазначив член організаційного комітету КМЕФ, президент асоціації «Інноваційний розвиток України», керівник інноваційного парку BIONIC Hill Віктор Галасюк.

Участь у форумі вже підтвердили понад 30 авторитетних спікерів, зокрема:

  • Гжегож В. Колодко, головний архітектор польських економічних реформ, екс-міністр фінансів Польщі та двічі віце-прем’єр, директор «Центру трансформації, інтеграції та глобалізації економічних досліджень» (TIGER);
  • Ерік Райнерт, впливовий норвезький економіст, професор Талліннського технічного університету, автор унікального бестселера «Як багаті країни стали багатими, та чому бідні залишаються бідними». Консультував уряди 49 країн з питань економічних реформ, розумного співвідношення політики державного втручання, протекціонізму і стратегічних інвестицій в промисловість;
  • Дмитро Шимків, заступник глави Адміністрації Президента України з питань проведення адміністративних, соціальних та економічних реформ. У 2009-2014 рр. очолював представництво корпорації Microsoft в Україні;
  • Сергій Квіт, міністр освіти та науки України. Очолював Центр медіареформ. Засновник Києво-Могилянської школи журналістики. З 2007 по 2014 рр. очолював Національний університет «Києво-Могилянська академія»;
  • Бернард Кейсі, президент Американської торгової палати в Україні (AmCham), фахівець з 20-річним досвідом стратегічного та тактичного планування в стартап-компаніях, а також підрозділах з розвитку підприємництва в державних корпораціях;
  • Дафна Коллер, професор Стенфордського університету, співзасновниця Coursera, найбільшого освітнього онлайн-порталу у світі;
  • Герхард Пфайфер, президент Bosch Group у країнах СНД;
  • Юхан Партс, прем’єр-міністр Естонії з 2003 по 2005 роки (під час вступу країни до ЄС і НАТО). Обіймав посаду міністра економіки та комунікацій з 2007 по 2014. Опікувався будівельною та житловими сферами, питаннями енергетики, інформаційного суспільства, транспорту, туризму, зовнішньої торгівлі, прямих іноземних інвестицій, економічного розвитку тощо.

Структура КМЕФ об’єднає ділові та комунікаційні блоки таким чином, щоб глобальні питання  були максимально деталізовані та осмислені під час шести панельних дискусій:

1. «Високі технології: Україна в хайтек-перегонах»;

2. «Сільське господарство: добувна або переробна галузь»;

3. «Машинобудування: тягар або крила»;

4. «Точки зростання — виграшна стратегія в глобальній конкуренції»;

5. «Фінансування проектів розвитку»;

6. «Освітня революція для країни та бізнесу».

Своє завдання організатори бачать у створенні комунікаційного майданчику експертного рівня, присвяченого структурним економічним реформам та донесенні ідей КМЕФ до керівництва та політичних лідерів країни, експертних кіл та громадянського суспільства.

«У 1989 році за розміром ВВП українська економіка була тринадцятою у світі, а сьогодні вона на 39 місці. Ніхто не мав стратегічного плану та бачення. Від форуму ми очікуємо, що буде сформульована стратегія для швидкого економічного розвитку України: росту ВВП та доходів населення, збагачення народу. Це допоможе повернути Україну в першій світ, в якому вона колись була»,зазначив президент Київської школи економіки Юрій Логуш.

Реєстрація на Київський міжнародний економічний вже відкрита. Стежте за новинами на офіційній сторінці  форуму http://www.forumkyiv.org  та на Facebook: https://www.facebook.com/kyiveconomicforum.


Київський міжнародний економічний форум (КМЕФ)постійно діючий майданчик для формування стратегії економічного розвитку України. Орієнтований на організацію діалогу експертів, бізнесу та влади, запозичення кращого світового досвіду, створення «дорожньої карти» розвитку та сприяння конвертації ідей у реальні дії.

www.forumkyiv.org

 «Національний університет «Києво-Могилянська академія» (НаУКМА)один з трьох найстаріших вищих навчальних закладів України, правонаступник Києво-Могилянської академії (1659-1817); налічує 6 факультетів, 28 наукових центрів і лабораторій, Києво-Могилянську бізнес-школу (kmbs), 9 відділів Наукової бібліотеки, понад 9 000 випускників; більше 800 викладачів і співробітників  щорічно навчають 3 469 студентів.

www.ukma.edu.ua

Київська школа економіки (KSE)навчальний заклад світового рівня, діяльність якого сприяє розвитку сфер економіки, бізнесу, а також економічної політики в Україні та сусідніх державах.

www.kse.org.ua

Дискусійний  клуб «КОЛО»спільнота представників середнього бізнесу, державних управлінців, учених, експертів, діячів культури та журналістів, які реалізують спрямовані на соціально-економічний розвиток України ініціативи.

www.kolo-ua.com

Асоціація "Інноваційний розвиток України" об’єднує провідні міжнародні та національні компанії у сфері високих технологій, освіти й науки, інформаційних технологій, машинобудування, мікроелектроніки, енергоефективності. Місією асоціації є cтворення умов для високотехнологічного бізнесу в Україні.

www.uaid.com