Новини

Оперативники Центрального офісу з обслуговування великих платників викрили холдинг з нелегального імпорту зіпсованих харчових продуктів

14.10.2014 / 16:31
Оперативники Центрального офісу з обслуговування великих платників викрили холдинг з нелегального імпорту зіпсованих харчових продуктів

Податковою міліцією Міжрегіонального головного управління Міндоходів — Центрального офісу з обслуговування великих платників протягом 2014 р. здійснювалось документування одного з найбільших холдингів, що провадить імпорт на територію України продуктів харчування (мороженої риби, свинини, яловичини, курятини та бананів).

У ході обшуку складських приміщень установлено факт відсутності належних документів, що підтверджують походження та власника товару — понад 350 т рибних та м’ясних продуктів. Судом накладено арешт на товар на загальну суму понад 17,5 млн. грн.

У результаті аналізу вилучених документів установлено, що основна частина імпортованих товарів за мікробіологічними показниками не відповідає нормам, установленим чинним законодавством України, та лише після термічного оброблення ці продукти придатні для згодовування тваринам, у зв’язку з чим для здійснення їх реалізації споживачам використовуються підробні експертні висновки ветеринарної служби.

Також установлено, що частина продуктів харчування надходила з порушеннями митного та податкового законодавства з використанням підробних ветеринарних сертифікатів виробників Бразилії. Відповідно до зібраних матеріалів м’ясопродукти від зазначених виробників (ввезення яких на територію України на сьогодні заборонено Ветеринарною службою України) прямують транзитом до підприємств Молдови, однак не перетинають кордону цієї країни, а фактично розміщуються на складах холдингу, звідки і провадиться їх реалізація за готівку на території України. При цьому митні платежі не сплачуються, і ці фінансові операції не відображаються у податковій звітності.

У ході проведення обшуків та інших слідчих дій в офісних і складських приміщеннях холдингу, банківських сейфах та автомобілях вилучено фінансово-господарські документи, що свідчать про незаконні фінансові оборудки, комп’ютерну техніку, засоби зв’язку, 20 печаток, серед яких печатка нерезидента, заготовлені пусті листи паперу з відбитками печаток 4 підприємств-нерезидентів, зареєстрованих в офшорних зонах, понад 2 млн. грн. та 180 тис. дол. США неоприбуткованої готівки. Крім цього, виявлено та вилучено велику кількість маркувальних листів, які переклеюють на прострочені товари для їх реалізації через роздрібну торгівлю кінцевим споживачам.

Стосовно службових осіб холдингу слідчим управлінням фінансових розслідувань Міжрегіонального головного управління Міндоходів — Центрального офісу з обслуговування великих платників внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань і розпочато кримінальне провадження, що кваліфікується за частиною другою ст. 28, частиною третьою ст. 212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах організованою групою або злочинною організацією).

На даний час проводиться ще низка обшуків у складських приміщеннях, у ході яких установлено товари з простроченими строками зберігання, а також перемарковані та підготовлені до реалізації продукти харчування тваринного походження (свинина), які вже понад місяць тому підлягали утилізації. Орієнтовна кількість товару на складах становить понад 1400 т м’ясної та рибної продукції на загальну суму більше ніж 70 млн. грн.


Інформаційно-комунікаційнe управління
Міжрегіонального головного управління Міндоходів —
Центрального офісу з обслуговування великих платників

«Гарячі лінії»

Дата: 9 квітня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42