Новини

Олексій Кавилін на зустрічі з бізнесом — про шляхи реформування податкової служби

24.10.2014 / 16:17
Олексій Кавилін на зустрічі з бізнесом — про шляхи реформування податкової служби

Начальник ГУ ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін провів чергову зустріч з представниками бізнесу. Цього разу це були керівники бюджетоутворюючих підприємств ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя. Вони представляли різні галузі економіки регіону, зокрема, будівельну, страхову, оптову торгівлю, виробництво повітряних і космічних літальних апаратів та інші.

Олексій Кавилін зазначив, що не дивлячись на непросту економічну ситуацію в нашому регіоні, бюджетні надходження у січні-вересні поточного року, в порівнянні з минулорічним періодом, збільшилися. По державному бюджету - майже на 7 відсотків, по місцевому — на 4 відсотки. І в першу чергу, це заслуга чесних, добросовісних платників податків, які вчасно виконують свій конституційний обов’язок і добровільно сплачують податки.

— Кожен присутній в цьому залі погодиться з тим фактом, що нашій країні сьогодні потрібні кардинальні реформи. Бізнес нам чітко дає знати, що нинішня ситуація в податковій системі вимагає радикальних змін. Тож сьогодні, ми поговоримо про те, що вже зроблено, і що планується змінити в податковій сфері найближчим часом, — продовжив розмову Олексій Кавилін. Як ви знаєте, сьогодні проходить реорганізація податкової служби. У вересні поточного року в області зареєстровано Головне управління Державної фіскальної служби. Незабаром реорганізація торкнеться і районних інспекцій.

Урядом розроблений пакет комплексних змін в податковій системі, який сьогодні активно обговорюється.

Олексій Кавилін зупинився на основних напрямках реформи. Зокрема, він акцентував увагу на скороченні кількості податків — замість 22-х залишаться тільки 9. А це, менше звітності для бізнесу і простота в їх адмініструванні для держави. До того ж передбачено спрощення розрахунку податку на прибуток — на основі фінансової звітності підприємств. Також з наступного року буде впроваджено електронне адміністрування ПДВ.

Передбачається зниження ставок єдиного соціального внеску. В той же час для працедавців буде підвищена відповідальність.

Очікуються зміни в легалізації активів заможних громадян і контроль великих витрат. Планується впровадження прогресивної шкали для пасивних прибутків.

Ще один важливий крок для малого і середнього бізнесу — це зниження на 50% ставок єдиного податку. Також передбачається введення на 2 роки мораторію на перевірки малого бізнесу. Крім того, податкова реформа пророкує зміцнення фінансової самостійності місцевих бюджетів.

Завдяки змінам, за місцевими бюджетами будуть закріплені стабільні джерела прибутків і розширена прибуткова база. Адже від того, як фінансуються бюджети територій, залежить благополуччя кожного регіону.

Присутні на заході керівники бізнес-кіл району підтримали діалог з начальником Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексієм Кавиліним, висловивши задоволення конструктивною співпрацею і партнерськими стосунками з ДПІ у Шевченківському районі.

Керівників бюджетоформуючих підприємств району цікавили питання стосовно зовнішньоекономічної діяльності, сплати податку на прибуток підприємств. Велась розмова стосовно пошуку нових ринків збуту товарів, товароспоживання.

 Керівників підприємств цікавили питання взаємодії із Запорізькою митницею Міндоходів. Вони висловили побажання до тандему у співробітництві податкової, бізнесу та митниці. Саме злагоджена співпраця та конструктивізм — лише на користь наповнення бюджетів. Окрім цього учасники зустрічі, обговорюючи питання податкової реформи, торкнулися зарплатних податків, зокрема єдиного соціального внеску на загальнодержавне соціальне страхування та податку на доходи фізичних осіб.

Резюмуючи висловлене на заході, Олексій Кавилін зазначив, що подібні зустрічі вкрай необхідні, вони на часі, є досить корисними, як для податківців, так і для господарників.

Подібні заходи Головне управління ДФС у Запорізькій області буде й надалі продовжувати, цікавитися чим живе бізнес, які виникають у нього проблемні питання, і які є шляхи для їх розв’язання.


Головне управління ДФС у Запорізькій області

«Гарячі лінії»

Дата: 9 квітня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42