Новини

Підбито підсумки роботи податкової міліції у 2014 році

24.12.2014 / 16:30
Підбито підсумки роботи податкової міліції у 2014 році

Про них розповів Перший заступник Голови ДФС України Володимир Хоменко.

Починаючи з 1 квітня 2014 р. загальний економічний ефект від проведення податковою міліцією заходів щодо перекриття злочинних схем попередньої влади становить близько 14,6 млрд. грн.

Відпрацьовано 6 так званих податкових майданчиків на загальну суму фіктивно сформованого податкового кредиту з ПДВ 51,2 млрд. грн.

Ліквідовано 39 конвертаційних центрів на 21,5 млрд. грн. (з початку року — 47).

Знижено обсяг тіньового ринку алкоголю з 50% до 10%. За словами Володимира Хоменка, втримувати такий показник досить складно, бо тільки впродовж 2014 р. ставки акцизного податку на лікеро-горілчані вироби двічі підвищувалися.

По кримінальних провадженнях державі відшкодовано 662 млн. грн. «Це ті реальні кошти, які надійшли до бюджету», — уточнив Перший заступник Голови ДФС України. Крім того, він додав, що серед здобутків податкової міліції за останній час — порозуміння з бізнесом: «Діалог з бізнесом відновлено. Хто сплачує податки, той працює спокійно, тим безпідставні перевірки, як це було раніше, не загрожують. А хто не платить, той потрапляє в поле зору силового блоку і по відношенню до нього застосовуються законні методи притягнення до відповідальності, в тому числі кримінальної».

Щоправда, таких успіхів вдалося досягнути не без кадрових змін усіх керівників податкової міліції в областях і практично в усіх територіальних підрозділах ДФС. «Були такі обставини, коли даєш доручення, береш на контроль — і стіна. Довелося з такими працівниками попрощатися. Наголошую, що квот у податковій міліції немає і не буде», — зазначив Володимир Хоменко. Також він висловив сподівання, що в недалекому майбутньому все ж таки буде створено Службу фінансових розслідувань, оскільки цю ідею підтримано в Коаліційній угоді.