Новини

Волонтери — на часі

29.12.2014 / 09:26
Волонтери — на часі

Всеукраїнський семінар для платників податків — волонтерів відбувся в Державній фіскальній службі України.

Представники департаментів ДФС України ознайомили волонтерів з нюансами їхньої діяльності, зокрема в частині оподаткування. Серед питань, які особливо зацікавили учасників семінару, — необхідність конфіденційності Реєстру волонтерів АТО; ведення волонтерської діяльності неприбутковими організаціями; які доходи волонтера не оподатковуються при отриманні благодійної допомоги на користь окремих категорій громадян; який облік має вести фізична особа — благодійник, тощо.

Зазначалося, зокрема, що лише факт реєстрації фізичної особи в Реєстрі волонтерів АТО не є підставою для подання звітності. Наголошувалося, що доходи, отримані благодійниками — фізичними особами, не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платників податків до 31 грудня (включно) року, наступного за роком, у якому завершено антитерористичну операцію. Невикористані кошти, отримані благодійниками — фізичними особами, мають бути перераховані до державного бюджету у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Щодо неприбуткових організацій, то від оподаткування звільняються доходи, отримані ними у вигляді: коштів або майна, які надходять безоплатно або у вигляді безповоротної фінансової допомоги чи добровільних пожертвувань;пасивних доходів; коштів або майна, які надходять від ведення їхньої основної діяльності; дотацій або субсидій, отриманих із державного або місцевого бюджету, державних цільових фондів або в межах технічної чи благодійної, у тому числі гуманітарної, допомоги.