Новини

Об’єднання зусиль заради реформ

06.02.2015 / 10:10
Об’єднання зусиль заради реформ

Підписано Меморандум про партнерство та співробітництво між ВГО «Український союз промисловців і підприємців» і Державною фіскальною службою України.


«Настав час розпочати конструктивну роботу. Не обмінюватися гаслами й деклараціями, а реально зануритися в діалог і продовжувати втілювати в життя реформи», — зазначив Голова ДФС України Ігор Білоус на урочистій церемонії підписання Меморандуму 5 лютого 2015 р.

Президент УСПП Анатолій Кінах висловив готовність до поглибленої співпраці з податківцями не тільки з боку очолюваної ним організації, а й із залученням Антикризової ради громадських організацій, яка налічує близько 80 об’єднань промисловців, підприємців, роботодавців і, по суті, представляє весь реальний сектор економіки. «Ми абсолютно впевнені, що в умовах дуже високих ризиків, системних соціально-економічних кризових проблем немає іншого варіанта, крім як на основі рівноправного постійно діючого діалогу між державою і суспільством, владою і бізнесом розвивати Україну як конкурентоспроможну державу», — наголосив президент УСПП.

Відповідно до тексту Меморандуму сторони зобов’язалися співпрацювати за такими напрямами: напрацювання узгоджених пропозицій щодо вдосконалення фіскальної системи України; дотримання у відносинах між платниками податків та органами ДФС принципів справедливості, розумності, обов’язковості, прозорості та неупередженості; боротьба з тіньовою економікою та зловживаннями при адмініструванні ПДВ; зменшення податкового тиску на суб’єктів малого та середнього бізнесу з урахуванням сучасного стану економіки України тощо. Задля виконання окреслених завдань створюється постійно діюча Узгоджувальна комісія щодо розгляду проблемних питань.

«Документ, який ми підписуємо, є невід’ємною складовою наших спільних зусиль з підвищення довіри суспільства, громадян до власної держави. Без довіри не можна реалізувати жодну серйозну структурну реформу, і це вимагає постійних комунікацій і зворотного зв’язку», — зауважив Анатолій Кінах. У свою чергу Ігор Білоус констатував, що ухвалені реформи не є ідеальними і вимагають коригування. «Якщо ми зараз плідно попрацюємо, то приблизно за півроку відчуємо результат і до кінця року його закріпимо. Це чітка і зрозуміла мета, до реалізації якої ми готові рухатися», — запевнив очільник фіскального відомства.