Новини

За шкалою суспільних цінностей

23.02.2015 / 17:06
За шкалою суспільних цінностей

«Сьогодні Державна фіскальна служба проходить складний і надважливий етап, який потребує повної самовіддачі від кожного працівника. Особистий внесок кожного з нас в ефективну командну роботу оцінюватиметься як показник професійності, як прояв відповідальності перед суспільством, перед державою», — заявив Голова ДФС України Ігор Білоус 17 лютого під час  засідання Колегії ДФС України.


За його словами, 2014 р. став відправною точкою в процесі розуміння суспільного запиту. Наразі радикально змінилася шкала суспільних цінностей, змінилися настрої людей. Відповідно до цих трансформацій змінила свої пріоритети і фіскальна служба, впевнений керівник відомства. Їй вдалося зламати внутрішні негативні тенденції, розпочати діалог із громадськими інститутами та бізнесом.

Одним із головних завдань минулого року, враховуючи складні політичні та економічні умови, була стабілізація надходжень до бюджету.

«Уряд та ДФС здійснили комплекс заходів, зокрема ініціювали низку законодавчих актів. Було поліпшено адміністрування податків та розпочато активну боротьбу з тіньовою економікою, зі схемами ухилення від оподаткування. Це дало змогу не тільки втримати надходження до бюджету на рівні минулого року, а й забезпечити їх приріст», — розповів Ігор Білоус.

У 2014 р. змінено й ідеологію податкового та митного аудиту, яку спрямовано на зменшення втручання органів ДФС у діяльність платників податків. Зокрема, завдяки вдосконаленню процедури планування й відбору до перевірки виключно ризикових платників податків зменшено кількість проведених перевірок (на 14,3% — позапланових,  на 9,6% — зустрічних звірок тощо). При цьому ефективність перевірок зросла на 25%.

«Водночас цей напрям роботи потребує якісних змін на місцях, посилення кадрового потенціалу підрозділів аудиту», — наголосив Ігор Білоус.

Служба також здійснила важливі заходи зі зменшення ризикового податкового кредиту. Фахівці ДФС розробили й реалізували Концепцію комплексної ідентифікації та ліквідації схемного податкового кредиту, що дало змогу у 2014 р. удвічі зменшити обсяги фіктивного кредиту, сформованого суб’єктами господарювання — «податковими ямами».

Ігор Білоус визначив і стратегічні напрями діяльності ДФС на 2015 р. Це організація ефективного податкового та митного контролю відповідно до ухвалених законодавчих змін, а також забезпечення комплексної системи протидії корупції.

З цією метою буде розроблено новий механізм боротьби з корупційними проявами за ініціативою як Головного управління власної безпеки, так і інших правоохоронних органів. Крім того, буде встановлено персональну відповідальність керівників структурних підрозділів (у тому числі територіальних) за негативну поведінку підлеглих.