Новини

Бухгалтерська спільнота вносить свої пропозиції до законодавства України

07.07.2015 / 15:53
Бухгалтерська спільнота вносить свої пропозиції до законодавства України

Із 21 по 25 червня в Одесі відбувся 9-й Всеукраїнський бухгалтерський конгрес, ініціатором проведення якого є Всеукраїнський бухгалтерський клуб за підтримки Міністерства фінансів України, Державної фіскальної служби України та Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана.

У Конгресі взяло участь більше 190 бухгалтерів, фінансових директорів, юристів підприємств різних форм власності з усієї України.

Програма 9-го Конгресу була сформована з урахуванням найбільш актуальних на сьогодні питань ведення господарської діяльності підприємство і питань, з якими стикаються бухгалтери у своїй повсякденній роботі в умовах постійно мінливого законодавства і проведення реформ. Головна тема Конгресу: Бухгалтер у бізнесі.

Як розвиватися і бути впевненим в умовах невизначеності.

За три дні роботи 9-го Конгресу було проведено пленарне засідання, 8 секційних засідань, 7 круглих столів, 3 майстер-класи. Було розглянуто величезну кількість питань щодо електронного адміністрування ПДВ, податку на прибуток, облікової політики, бюджетування на підприємстві, змін в оподаткуванні заробітної плати, особливостей оподаткування єдиного податку 4-ї групи, перспективного законодавства у сфері оподаткування і права, а також безліч інших питань.

Спікерами Конгресу цього року стали представники Державної фіскальної служби України, Міністерства фінансів України, а також представники редакцій видань «Баланс» і «Баланс-Агро». Головною цінністю Конгресу стала можливість учасникам поставити приватні запитання і поспілкуватися із представниками органів влади та експертами.

Державну фіскальну службу України на 9-му Конгресі представляли: Тимошенко С.П.  - заступник директора Департаменту, начальник Управління методології непрямих податків Департаменту методологічної роботи з питань оподаткування, Задорожний О. М. - начальник управління методології податку на прибуток Департаменту методологічної роботи з питань оподаткування, Наумов С. М. - заступник директора Департаменту, начальник Управління адміністрування доходів і зборів із фізичних осіб Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб, Литвин І. В. - заступник начальник управління, начальник відділу плати за землю з юридичних осіб і місцевих податків і зборів Управління місцевих податків і зборів, плати за землю Департаменту оподаткування юридичних осіб. Міністерство фінансів України представляв Канцуров О. О., начальник Управління методології бухгалтерського обліку Департаменту податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку.

Крім професійних секцій у рамках Конгресу пройшла серія розвиваючих майстер-класів, про те, як досягати поставлених цілей, як управляти власним часом і як будувати спілкування бухгалтерії з іншими співробітниками.

Проведення 9-го Всеукраїнського бухгалтерського конгресу підтримало безліч партнерів.

Головним партнером Конгресу виступила видавничо-консалтингова компанія «Баланс-Клуб», видання «Баланс» та «Баланс-Агро». Освітнім партнером виступив програмний продукт «M.E. Doc IS», а партнером по автоматизації - програмний продукт «1С:Підприємство 8». Спеціальним партнером Конгресу став - «Е-COM». Професійний партнер - видання «Заробітна плата». Інформаційну підтримку Конгресу надали - Рада незалежних бухгалтерів та аудиторів (РНБА), Європейська бізнес асоціація (EBA), Інститут сертифікованих фінансових менеджерів, Українська асоціація сертифікованих бухгалтерів і аудиторів, журнали «Незалежний аудитор» та «Вісник. Право знати все про податки і збори», портали «Фінансовий персонал», «Безреліз».

Підсумком роботи 9-го Всеукраїнського бухгалтерського конгресу стало складання резолюції, до якої увійшли пропозиції бухгалтерів та експертів редакцій із розглянутих питань. У подальшому резолюція Конгресу буде направлена до Міністерства фінансів України для розгляду та прийняття щодо неї відповідних рішень.