Новини

Другий Київський міжнародний економічний форум: курс на єдину стратегію реформ

07.09.2015 / 11:07
Другий Київський міжнародний економічний форум: курс на єдину стратегію реформ

У жовтні KIEF збере у Києві провідних економістів, реформаторів, бізнесменів та представників влади, які визначать найбільш дієві інструменти економічного розвитку України


15 червня 2015 р.

Другий Київський міжнародний економічний форум (Kyiv International Economic Forum, KIEF) відбудеться в столиці України 8 жовтня 2015 року. Захід має на меті утвердження єдиного політекономічного розуміння реформ, яке дозволить розпочати зміну структури економіки країни.

На першому KIEF, який відбувся 2 жовтня 2014 року, було окреслено контури структурних реформ, що дозволять нашій країні здійснити справжній економічний прорив. Другий форум має вивести це бачення на новий рівень шляхом дискусії із залученням успішних реформаторів з інших країн, бізнес-лідерів і провідних економічних експертів. Це вкрай важливо в умовах панування в Україні псевдоліберальних економічних теорій.

Про небезпеку таких теорій попереджає Ерік Райнерт, впливовий норвезький економіст, автор бестселера «Як багаті країни стали багатими, та чому бідні залишаються бідними». Зокрема, пан Райнерт зазначає, що «З моменту падіння Берлінського муру світовий економічний порядок підпорядкований теорії, яка припускає, що вільна міжнародна торгівля скоротить різницю в доходах жителів бідних і багатих країн. І якщо людство не втручатиметься в дію природних сил ринку, у світі запанують економічна гармонія та прогрес. Необхідно дати свободу потенціалу економіки без кордонів, вирівняти відносини між країнами та регіонами... У багатьох країнах такий підхід призвів до катастрофи».

«Необхідно згуртувати всіх реформаторів і добитися, щоб суть реформ усіма розумілася однаково. Тому потрібно продовжити розпочате на KIEF-2014 формування загального бачення шляхів модернізації економіки України та знайти максимальний рівень консенсусу в цьому баченні як в експертному середовищі, так і в політикумі. Адже нез’ясованість щодо того, в чому саме полягає суть реформ та які їхні конкретні цілі, призводить до того, що або реформи робляться заради реформ, або молоді й амбітні керівники здійснюють зміни, які протирічать одна одній, а в цілому прогресу на рівні країни немає», - коментує Володимир Панченко, програмний директор Київського міжнародного економічного форуму.

Ще одна мета форуму - довести розроблені стратегії та плани до міжнародних ділових і політичних кіл. Уряд України, суспільство та бізнес повинні дати Заходу чітке уявлення про те, що потрібно фінансувати в Україні для справжнього зростання. «Використання грошей міжнародних донорів і кредиторів має бути в якості вудочки, а не риби. ЄС може використати нинішній потенціал країни, а сама Україна - скористатися шансом на найближчі 10 років, що полягає у перенесенні виробництва назад з Китаю до Європи», - зазначив Юрій Пивоваров, виконавчий директор Київського міжнародного економічного форуму.

 На думку організаторів форуму - асоціації «Інноваційний розвиток України» та дискусійного клубу «КОЛО», Україні під силу вийти у світові лідери. Тому спрямованість заходу визначена слоганом «Україна: з третього світу в перший».

У форумі братимуть участь кілька десятків авторитетних іноземних та українських спікерів: відомі економісти й реформатори, представники великих міжнародних компаній, громадські діячі, члени Кабінету міністрів та депутати Верховної Ради України тощо. Зокрема, участь у форумі вже підтвердили:

 • Ерік Райнерт, впливовий норвезький економіст, автор бестселера «Як багаті країни стали багатими, та чому бідні залишаються бідними»
 • Гаррі Джейкобс, директор World Academy of Art & Science
 • Маркус Бейрер, генеральний директор BusinessEurope
 • Єжи Квецинський, віце-президент Європейського центру з питань підприємництва (EuCP)
 • Джеймс К. Гэлбрейт, професор Школи зі зв’язків з громадськістю ім. Ліндона Джонсона Техаського університету в Остіні
 • Даніелс Павлутс, екс-міністр економіки Латвії (2011-2014)
 • Вазіл Гудак, державний секретар Міністерства фінансів Словацької Республіки
 • Артуро Бріс, професор фінансів в IMD, голова IMD World Competitiveness Center
 • Кіт Сміт, почесний науковий співробітник Центру аналізу європейської політики (CEPA)
 • Рон Янг, засновник консалтингової компанії в області управління знаннями Knowledge Associates Cambridge Ltd
 • Сергій Квіт, міністр освіти та науки України  
 • Віктор Галасюк, голова Комітету Верховної Ради України з питань промполітики та підприємництва
 • Манміт Сінгх, інвестор та ментор в Chinaccelerator
 • Сергій Будкін, інвестбанкір, співзасновник і управляючий партнер FinPoint Investment Advisors (Україна)
 • Ганна Гопко, голова Комітету Верховної Ради України у закордонних справах
 • Володимир Панченко, президент Інституту суспільних досліджень (ISS)
 • Яніка Мерило, управляючий директор Асоціації міжнародних інвесторів UVCA
 • Валерій Цепкало,  директор білоруського Парку високих технологій

Структурно форум складатиметься з 12 панельних дискусій:

 • Економічна доктрина та промислова політика
 • Як зробити hi-tech локомотивом економіки?
 • Сільське господарство: поворотний момент в історії сектора
 • Енергоефективність і відновлювана енергетика - інвестиції у незалежність
 • Міжнародна фінансова допомога Україні - чи перезапустить вона економіку?
 • Освіта - наука - бізнес. Як побудувати зв’язок?
 • «Точки зростання» та збільшення експорту в умовах глобальної конкуренції
 • Ефективне державне управління та цифрові технології
 • Міжнародна торгівля: виклики та перспективи. Угода про асоціацію Україна - ЄС
 • Бізнес - влада - суспільство. Магічний трикутник успішного розвитку
 • Джерела фінансування проектів розвитку: як відродити банківську систему
 • Битва економічних стратегій чи одна спільна стратегія?

 

Перший Київський міжнародний економічний форум відбувся 2 жовтня 2014 року за участі більше ніж 50 експертів, 120 представників міжнародних та українських ЗМІ й 550 учасників. На ньому було представлене загальне бачення шляхів модернізації економіки України, яке схвально сприйняли представники бізнесу. Експертне середовище виробило на базі ідей, висловлених на форумі, рекомендації щодо реформування економіки України.

Подальше публічне обговорення цих ідей та рекомендацій відбулось під час серії тематичних круглих столів під егідою KIEF: «Фінансування проектів розвитку. Перспективи та проблеми створення і функціонування Банку розвитку в Україні» (12 листопада 2014 р.), «Як зробити хай-тек локомотивом української економіки» (8 грудня 2014 р.), «100 днів після КIEF» (29 січня 2015 р.),  «Підвищення тарифів на газ: сувора неминучість чи маніпуляція?» (24 лютого 2015 р.), «Промислова політика: архаїзм або останній шанс врятувати економіку?» (12 березня 2015 р.). Таким чином, організатори KIEF досягли однієї зі своїх цілей - створили комунікаційний майданчик експертного рівня, присвячений структурним економічним реформам, що допомагає  доносити ідеї форуму до політичних лідерів країни, бізнес-кіл та громадянського суспільства.

Реєстрацію на другий Київський міжнародний економічний форум вже відкрито. Стежте за новинами на сайті  форуму та на офіційній сторінці  у Facebook.

 

Київський міжнародний економічний форум (Kyiv International Economic Forum, KIEF) - постійно діючий майданчик для формування стратегії економічного розвитку України. Орієнтований на організацію діалогу експертів, бізнесу та влади, запозичення кращого світового досвіду, створення «дорожньої карти» розвитку та сприяння конвертації ідей у реальні дії.

Перший KIEF відбувся 2 жовтня 2014 року за участі більше 50 експертів, 120 представників міжнародних і національних ЗМІ та 550 учасників.

www.forumkyiv.org

 

Дискусійний  клуб «КОЛО» - спільнота представників середнього бізнесу, державних управлінців, учених, експертів, діячів культури та журналістів, які реалізують спрямовані на соціально-економічний розвиток України ініціативи.

koloclub.org

Асоціація «Інноваційний розвиток України» об’єднує провідні міжнародні та національні компанії у сфері високих технологій, освіти й науки, інформаційних технологій, машинобудування, мікроелектроніки, енергоефективності. Місією асоціації є створення умов для високотехнологічного бізнесу в Україні.

uaid.com.ua